Rachunek bankowy spółki w organizacji

Błażej Sarzalski        14 listopada 2011        Komentarze (7)

Nie tak dawno temu pisałem o problemach jakie spotykają zarząd spółki w organizacji, który chce założyć rachunek bankowy dla nowo utworzonej spółki.

Niektóre banki w ogóle nie przewidują takiej opcji – tak jest np. w mBanku czy też Inteligo.

Inne opcję przewidują, czasami jednak trzeba przekonać do tego pracownika banku, który rzadko spotyka się z tego typu problemami.

W większości banków, wewnętrzne procedury określają jaka dokumentacja jest potrzebna dla założenia rachunku bankowego dla spółki kapitałowej w organizacji, w razie problemów trzeba powoływać się na te procedury i prosić o ich sprawdzenie.

Nerwów zaoszczędzisz sobie dzwoniąc wcześniej na infolinię danego banku i pytając o ofertę dla spółek w organizacji.

Z mojej wiedzy wynika, że problemów uniknieszBRE Banku – wystarczy tak naprawdę umowa spółki w formie aktu notarialnego. Z relacji klientów wiem, że nie ma też problemów z tym w ING Banku Śląskim, BNP Paribas, czy Banku Pocztowym. Obsługę takich rachunków prowadzi także większość banków spółdzielczych.

{ 7 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Lech | blog o wekslach Listopad 14, 2011 o 12:24

mbank w ogóle nie ma konta bankowego dla sp. z o.o., bez względu na to, czy przed, czy już po organizacji.

Odpowiedz

Eugeniusz Sierpień 24, 2012 o 01:39

Przepraszam, ale mBank w ogóle dla osób prawnych nie prowadzi rachunków po to jest Multi Bank i BRE Bank w ich bandzie. Tak że dla spółek w org. to był zły przykład…

Odpowiedz

Marta Październik 19, 2012 o 20:21

Pracownicy infolinii są często niekompetentni i wprowadzają w błąd. Na infolinii Idea Bank uzyskałam informację, że można założyć rachunek dla sp. zoo w organizacji – kilkakrotnie dopytywałam, czy to wiarygodna informacja. Ucieszona, umówiłam się na spotkanie z doradcą w oddziale. Na miejscu okazało się, że jednak nie jest to możliwe.
Warto też dopytywać, czy taki rachunek dla spółki zoo w organizacji będzie aktywny (możliwość wykonywania wpłat i przelewów). Pracownicy infolinii nie wiedzą tego lub nie udzielają pełnych informacji – trzeba dopytać.

Odpowiedz

Grzegorz Październik 9, 2013 o 16:13

Niestety właśnie się dowiedziałem od doradcy że Idea Bank również nie założy mi konta na sam akt notarialny – dziwne w końcu bank reklamujący się jako „opiekun start-upów”

Odpowiedz

Grzegorz Październik 25, 2013 o 18:05

W mBanku już można. Na ich stronie wyraźnie jest wyszczególnione, że dla spółek z o.o. w organizacji też.

Odpowiedz

Rafał Październik 31, 2013 o 12:04

W PKO BP też można. W Credit Agricole się nie udało.

Odpowiedz

Arek Grudzień 2, 2013 o 22:06

W Banku Zachodnim WBK S.A. można od zawsze. Wystarczy umowa spółki w formie aktu notarialnego. Pozdrawiam!

Odpowiedz