E-rejestracja sp. z o.o., Oświadczenie o statusie cudzoziemca, Spółka z o.o. cudzoziemiec, Wzór oświadczenia o statusie cudzoziemca

Wzór oświadczenia do KRS o statusie cudzoziemca

Jeżeli szukasz wzoru oświadczenia do KRS o statusie spółki jako cudzoziemca wystarczy, że klikniesz tutaj. Oświadczenie takie wymagane jest w ramach procedury internetowego otwierania spółki. W tradycyjnym formularzu można zaznaczyć odpowiednie kratki i osobne oświadczenie nie jest wymagane.

Wzór zawiera dwie strony.

Pierwsza strona to pismo przewodnie do sądu. Musisz tam wpisać datę i miejscowość wypełnienia, dane sądu oraz sygnaturę sprawy i nazwę swojej spółki. Pismo podpisuje cały zarząd.

Druga strona to już właściwe oświadczenie o statusie spółki jako cudzoziemca w rozumieniu ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Masz tutaj dwie alternatywne drogi: albo jesteś cudzoziemcem, albo nie.

Jakie kryteria spełnia spółka – cudzoziemiec [kliknij]?

Jeżeli jesteś cudzoziemcem musisz złożyć także oświadczenie o tym, czy spółka jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości.

P.S. Jeżeli naprawdę masz dość samodzielnej procedury zakładania spółki przez Internet zgłoś się do mnie.

About Błażej Sarzalski

21 thoughts on “Wzór oświadczenia do KRS o statusie cudzoziemca

 1. Czy w przypadku spółki jednoosobowej takie oświadczenie może złożyć prezes będący jedynym wspólnikiem, czy trzeba ustanawiać pełnomocnika zgodnie z art. 162 KSH?

 2. Witam,
  Gdzie mogę dołączyć oświadczenie o statusie cudzoziemca? Nie mogę odpowiedzieć na elektroniczne pismo od Sądu…
  Pozdrawiam,
  Lilia.

 3. Witam,
  jeśli w nowej dopiero zakładanej sp. z o.o. 2 wspólników to ukraińcy powinni złożyć do KRS oświadczenie o byciu cudzoziemcem. Podpisują je obaj wspólnicy? Co wpisać w sytuacji jeśli właściciele mają nieruchomości w Polsce ale są to ich własności prywatne a nie własność spółki? wpisać że spółka nie posiada nieruchomości? Takie oświadczenie wysłać pocztą na adres sądu odrazu po złożeniu dokumentów do rejestracji czy czekać?

 4. spółka dopiero jest w trakcie zakładania. Wspólnicy osoby fizyczne posiadają nieruchomości ale spółka jako spółka ich na razie nie posiada. Planują zakup jakichś nieruchomości na spółkę ale to w przyszłości

 5. Witam, czy jak przy składaniu rejestracji spółki przez s24 nie dołączyłem oświadczenia o powyższym dokumencie czy spółka jest cudzoziemncem, czy można i jak elektronicznie przesłać taki dokument ?

   1. Witam, nie można dołączyć kolejnych dokumentów odnosnie Listy Osobób powołania, czy spolka jest cudzoziemcem itp do portalu S24.?? Trzeba te dokumenty wysłać pocztą tradycyjna.? czy jednak jest mozliwosc wysłania dodatkowych dok.przez portal S24.

 6. Zastanawiam się czy wszystkie oświadczenie dołączone w formie pliku .pdf muszą być wcześniej podpisane odręcznie a następnie zeskanowane? Czy wystarczy sam epuap?

 7. A jak sprawa wygląda w przypadku spółki komandytowej? Czy oświadczenie składane jest przez zarząd komplementariusza, czy jakoś inaczej?

  na podstawie poprzednich komentarzy domyślam się, że w przypadku kiedy komandytariusze są jednocześnie w zarządzie komplementariusza nie ma konieczności ustanawiania pełnomocnika do sporządzenia takiego oświadczenia?

 8. Witam, mam pytanie, czy wystarczy załączyć takie oświadczenie w formie PDF i podpisać elektronicznie czy należy to jeszcze w jakiś sposób przesłać do Sądu?

 9. Mam jeszcze jedno nurtujące pyatnie.
  Spółka ma dwóch wspólnikó, wnioskodawcą jest spółka, w kroku 5 skłądania wniosku wybrano wariant A
  § 14
  W przypadku Zarządu jednoosobowego oświadczenia w imieniu spółki składa członek Zarządu. W przypadku Zarządu składającego się z dwóch lub większej liczby osób do składania oświadczeń w imieniu spółki jest wymagane współdziałanie dwóch członków Zarządu albo jednego członka Zarządu łącznie z prokurentem.

  i poniżej widoczny jest tylko jeden członek zarządu.

  Udziały podzielone 99 do 1. Kto wówczas składa i podpisuje oświadczenia :

  1/ Oświadczenie, czy spółka jest cudzoziemcem w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca
  1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców
  2/Lista adresów do doręczeń osób reprezentujących spółkę, likwidatorów lub
  prokurentów

  Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *